Kupuje Uzywane Auto w UK.

Gdybyście mieli wybrać, co byście zakupili przy określonym budżecie?

Nowe Auto
0
Brak głosów
Używane Auto
21
100%

Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
CWK_S_L_A_Y
Forumowicz 100%
Forumowicz 100%
imie: K@M!L
Marka: Buell
Model: XB12S
poj. Silnika: 1203
kod silnika: none
Rocznik: 2005
Kontakt:

Kupuje Uzywane Auto w UK.

Post autor: CWK_S_L_A_Y » czwartek, 13 maja 2010, 14:34

Maniacy, piszemy ponizej porady czym, poza oczywiScie rozsadkiem (o czym czasami zapominamy) nalezy sie kierowac przy zakupie, co I gdzie sprawdzic (mot, bezwypadkowosc itp). Jak uniknac rozczarowania po dokonanym zakupie a gdy juz cos wyjdzie na jaw co poczynic dalej... Opisujemy swoje doswiadczenia badz tez doswiadczenia znajomych, wszystko co pomoze uchronic kolejnych posiadaczy CCCO przed rozczarowaniem I zniecheceniem czasami do tej marki.

Pozdro
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 maja 2010, 22:16 przez CWK_S_L_A_Y, łącznie zmieniany 1 raz.
Marzenia sie spelniaja: Jest Buell, Jest A8 ... Czas polowac na trzecie :)

Awatar użytkownika
koper
Klubowicz
Klubowicz
imie: Dawid
Marka: Audi
Model: S5
poj. Silnika: 4200
kod silnika: a skad mam wiedziec
Rocznik: 2009
Kontakt:

Post autor: koper » czwartek, 13 maja 2010, 21:29

hmmm kupiłęm kiedys Alfe Romeo z 2003 roku w full opcji za kupe kasy no i po 4 dniach szlak ją trafił poszła zepsuta do chandlarza za 900 funa w zwiazku ze straciłem kupe kasy to pojechałem kupić stara bmw 95 rok zeby mieć czym jeżdzić do pracy no i w drodze do domu sie zagotowała wyleciała cała woda i samochod juz nie odpalał , tak że wyobrażacie sobie moja padaczke ze drugie auto kupione w przeciagu tyg i nastepne nawaliło ( obydwa od chadlarzy) tak ,że zostawiłem auto na autostradzie przyjechali znajomi po mnie i w 3 samochody wpadlismy mu na podwórko i nie zdąrzyłem słowa powiedzieć a on juz wyciagał pieniadze ... czyli widział doskonale co jest grane od tamtej pory jezdze po auta z kimś kto sie zna i nie kupuje samohcodów od chandlarzy a owe bmw sćągal sobie sam z autostrady do dzisiaj mam kluczyk do niej ....
Panie Władzo jechałem szybko gdyż................poprostu lubie zapi....alać

Obrazek

Awatar użytkownika
CWK_S_L_A_Y
Forumowicz 100%
Forumowicz 100%
imie: K@M!L
Marka: Buell
Model: XB12S
poj. Silnika: 1203
kod silnika: none
Rocznik: 2005
Kontakt:

Post autor: CWK_S_L_A_Y » czwartek, 13 maja 2010, 22:15

Stronka do sprawdzenia historii samochodu, jesli cokolwiek było robione przez ubezpieczalnie i było odnotowane to tu zostanie wykazane. Warte obadania gdy już mamy upatrzone konkretne auto ktore jedziemy oglądać bądż oglądaliśmy i dalismy sobie dzień na zastanowienie.
Vehicle Check OnLine

Stronka do sprawdzenia całej historii MOT od pierwszej rejestracji. Wykaz czy samochód miał jakieś problemy z przeglądami, co było przyczyną nie dopuszczenia do ruchu jak i równiez aktualny przebieg w momencie wystawiania certyfikatu.
car MOT history

Sa to rzeczy bardzo przydatne gdy kupujemy auto, nawet jesli w momencie oględzin przy zakupie wszystko jest OK nigdy nie wiesz jaką auto ma historie, z powyższych stron uzyskasz odpowiedzi na kilka pytań. Wszyscy jednka wiemy, ze i takie rzeczy da się bardzo łatwo ominać, wystarczy aby ktos działał z głową.
Przy zakupie swojej niuńki nie kierowałem się do końca rozsądkiem dlatego wiele rzeczy mi umknęło, chociaż handlarz był OK, bo wykazał całą historie auta zanim je kupiłem (dokumenty miał gotowe) jednak nie zauważyłem takich rzeczy jak urwany zaczep lampy (rusza sie) czy chociażby malowane dwa błotniki.(zobaczyłem i od razu chciałem ją mieć) Na tym sie jednak moje problemy z Autem skończyły. Lata piknie po dzis dzień i mam nadzieje że da rade tak dalej ...

Mój kolezka niesttey nie miał takiego szczęścia i nieswiadomie zakupił auto z przekręconym licznikiem, wie o tym Policja i nie może go teraz sprzedać (tak mu powiedziano) ;(
Marzenia sie spelniaja: Jest Buell, Jest A8 ... Czas polowac na trzecie :)

Awatar użytkownika
Misiek
Administrator
Administrator
imie: Marcin
Marka: audi
Model: 90 B3
poj. Silnika: 2200
kod silnika: kv
Rocznik: 1989
Kontakt:

Post autor: Misiek » czwartek, 13 maja 2010, 22:38

Sorry! We could not find motinfo.direct.gov.uk

It may be unavailable or may not exist. Try using the suggestions or related links below, or search again using our web search.
Pozdrawiam misiek.
MY RIDE - KLIK Niebieski MY RIDE - KLIK Czarny

Obrazek - A3
Obrazek - Niebieski
Obrazek - Czarny
TorSen Potega Szos !!! i nie tylko

zwierzakfm
Moderator
Moderator
imie: Łukasz
Marka: Audi
Model: S4 B9
poj. Silnika: 3000
kod silnika: CWGD
Rocznik: 2017

Post autor: zwierzakfm » sobota, 15 maja 2010, 10:11

ja inaczej podeszlem do problemu, wytlumacze najpierw dlaczego. to byl pierwszy powazny zakup auta, wiedzialem ze chce A4 z multi, ale nie mialem nikogo znajomego kto sie troche bardziej orientuje w tych autach i zaden ze mnie mechanik. wiec zdecydowalem sie na autoryzowanego dealera. Fakt, auto kosztowalo troche wiecej niz podobny model na auto-trader, ale dostalem rok gwarancji i wiedzialem, ze nawet jak skrzynia by sie wysypala to moge spac spokojnie. poza tym chcialem miec pewnosc, ze kazdego dnia jak wsiade do auta to nie bede musial sie zastanawiac "czy mnie niunka dzis zaskoczy".
zaleta kupowania od dealera, jest pelna historia, pewnosc przebiegu i ewentualna gwarancja przez jakis okres. niestety wada jest to, ze zaplacimy troche wiecej. ale placimy za spokoj ducha, wiec jest to kwestia wyboru.

ODPOWIEDZ