Strona 1 z 1

GAP insurance

: poniedziałek, 14 maja 2018, 18:10
autor: kryjomski
Witam,

Mam pytanko odnośnie GAP insurance. Chce zakupić nowe audi a6 c7 2017r. w salonie audi zaproponowano mi GAP insurance za 500f na 4 lata znając życie na necie można samemu znaleźć cos zawsze taniej, ale pytanie brzmi co jest wliczone w tym GAP wiem że kradzież, podpalenie itd. ale co gdy ktoś auto porysuje itd (na święcie debili nie brakuje) czy opłaca się wziąć takie ubezpieczenie? samochód na dzień dzisiejszy jest brany z myślą HP więc by spać spokojnie zawsze przydała by się dodatkowa ochrona typu OC w Polsce.

Za jakieś wyjaśnienie jak to działa linki gdzie taniej można to znaleźć i czy to w ogolę ma sens z gory dzięki.

GAP insurance

: wtorek, 15 maja 2018, 06:03
autor: zwierzakfm
GAP nie pokrywa zadrapań na aucie itp. Do tego możesz kupić sobie osobne ubezpieczenie w Audi.
GAP pokrywa Ci różnice w outstanding finance i kwocie wypłaconej przez ubezpieczyciela, jeżeli auto jest do kasacji po wypadku, bądź skradzione. Dobrze wiesz, ze jak tylko wyjedziesz tym autem z salonu, to ono automatycznie traci na wartości. Generalnie chodzi o to, ze jeżeli coś takiego się stanie, to ubezpieczenie pokrywa wszystko i możesz od razu zamówić sobie kolejne auto.
Możesz szukać GAP gdzie indziej ale dobrze poczytaj co pokrywa, bo czasami dodatkowe opcje dołożone do standardowego wyposażenia nie są pokrywane.
Wspominałeś, ze auto będzie na HP, to znaczy hire purchase? O ile dobrze kojarzę, to jest to forma leasingu. wtedy Ty nie jesteś właścicielem auta i GAP nie ma wtedy sensu.