Regulamin Forum

English Language Only
Awatar użytkownika
Misiek
Administrator
Administrator
Posty: 3112
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 16:19
imie: Marcin
Marka: audi
Model: 90 B3
poj. Silnika: 2200
kod silnika: kv
Rocznik: 1989
Lokalizacja: Gadnsk/Cardiff
Kontakt:

Regulamin Forum

Post autor: Misiek » poniedziałek, 27 maja 2013, 17:03

1. Masz prawo do posiadania i wyrażania swoich poglądów. Inni mają dokładnie takie samo prawo - szanuj to.
Sposób wyrażania swojego zdania świadczy o Tobie - Twoim dobrym wychowaniu lub chamstwie.

2. Nickname nie jest niczyją własnością, jednak niegrzecznie jest używać nicka, który jest kojarzony z inną osobą.

3. Przed napisaniem pierwszego posta przedstaw się nam, swoje auto i przywitaj w odpowiednim dziale.
Uzupełnij rzetelnie informacje w profilu dotyczące Twojej osoby i auta.

4. Przed tematami związanymi ze sprawami technicznymi stosuj Tagi [ ]- dodawaj w taki sposób, jak jest zaprezentowane to poniżej:
[typ pojemność kod silnika] opis problemu
[A6 C4] 2.5TDI AEL Opis problemu
[A6 C5] Opis problemu + np. dane silnika 2.5TDI AFB
[A4 B7] - opis tematu
[A3 8P] - opis tematu
itp.

Jeżeli uważasz, że Twój temat dotyczy wielu modeli możesz skorzystać z Tagów tego typu:
[C4/C5/C6] Opis problemu
[ALL] Opis problemu
[Inne] Opis problemu
itp.

Jeżeli Twoje auto wyposażone jest w instalację gazową i sądzisz, że problem z silnikiem może być nią spowodowany nazwij temat dodając w Tagu "LPG", przykład:
[A6 C4 LPG] Opis problemu
[A4 B7 LPG] opis problemu

Natomiast w dziale ogłoszeń stosujemy poniższe tagi:
[S] - tytuł sprzedawanego przedmiotu
[K] - tytuł kupowanego przedmiotu
[O] - tytuł tematu (dotyczy przedmiotów - Oddam (free))
[Z] - tytuł tematu dotyczącego zamiany

Inaczej nazwane tematy zostaną zablokowane lub skasowane.


5. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety a także zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego. Forum ma służyć wymianie poglądów i informacji, ale w sposób kulturalny i z poszanowaniem odbiorcy. Użytkownicy nie przestrzegający tej zasady zostaną usunięci z forum.
Należy pamiętać, że Użytkownik auta spod znaku AUDI powinien się zachowywać tak, jak predysponuje go do tego ta Marka. Nienaganna kultura osobista jest wysoce ceniona w klubie, na forum i w kontaktach osobistych. Każdy klubowicz powinien szanować innych członków klubu. Wszelkie przejawy chamstwa będą tępione.

6. Prywatnym animozjom dawaj wyraz wyłącznie w listach prywatnych. Nie ma nic bardziej denerwującego i żenującego, niż oglądanie grona publicznie wyzywających się osób. W wyjątkowych sytuacjach łamania wszelkich zasad panujących na forum może zostać zbanowany bez kolejnych ostrzeżeń.
- Wszelkie dyskusje osobiste, powinny być prowadzone na PW, e-mailem lub przez Gadu-Gadu itp.
- Tematy schodzące na OFF TOPIC będą dzielone lub w skrajnym przypadku blokowane.
- Temat znajdujący się na niewłaściwym forum może zostać przeniesiony w odpowiednie miejsce przez Admina lub Moderatora.

7. Nie obrażaj nikogo, staraj się tego nie czynić publicznie nawet, gdy masz ku temu powody. Zanim publicznie kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób, przemyśl to na spokojnie i dwukrotnie. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzyma ostrzeżenie.

8. PISANIE WIELKIMI LITERAMI jest uznawane za krzyk i w nieuzasadnionych sytuacjach może być karane ostrzeżeniem

9. Aby przekazywać swoje emocje, możesz używać emotikonów.
- posty pisane tylko emotikonami (tzn uśmieszkami) będą usuwane!

10. Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "edytuj", żeby je poprawić. Nagminne łamanie zasad ortografii może być karane ostrzeżeniem. Używanie słownictwa mowy „bulwarowej” może być uznane za obraźliwe i karane ostrzeżeniem.

11. Nie pisz kolejnego posta pod swoim wcześniejszym postem. Użyj funkcji Edytuj. Możesz dopisać temat zaznaczając go, np. w formie [EDIT +]

12. Unikaj zbaczania z głównego tematu wątku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (Off topic). Częste spamowanie przez danego użytkownika, będzie karane ostrzeżeniem.

13. Użytkownik może otrzymać maksymalnie 3 ostrzeżenia, po przekroczeniu tej liczby zostanie zbanowany. Trzecie ostrzeżenie równoznaczne jest ze zbanowaniem.

14. Użytkownik łamiący zasady panujące na forum oraz zasady etykiety (rtfm.bsdzine.org/) w wyjątkowych sytuacjach może zostać usunięty z forum bez ostrzeżenia.
Decyzję o tym będą podejmowane przez Administrację Forum.

15. Admini oraz moderatorzy będą usuwali komentarze oraz posty z następującą treścią:
- Zawierające mocne i nagminne wulgaryzmy, przepełnione chamstwem
- Propagujące środki odurzające, narkotyki
- Obrażające osoby publiczne i prywatne, obrażające inne narodowości, religie, rasy ludzkie
- Zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby
- Przyczyniające się w zamyśle do łamania praw autorskich (nie jest zabronione cytowanie)
- Atakującą bezpośrednio innych użytkowników forum;
- Zawierające reklamy
- Odbiegające od tematu dyskusji, nie związane z tematem wątku bądź traktujące ironicznie dany wątek.
Ponadto osoba umieszczająca powyższe treści powinna liczyć się z sankcjami.

16. Zabrania się reklamowania serwisów, stron internetowych, portali, klubów i wszelkich przedsięwzięć konkurencyjnych na forum Audi-Maniacs bez zezwolenia administracji.

17. Reklama komercyjna na forum.
Umieszczenie każdej komercyjnej reklamy możliwe jest tylko za wiedzą i zgodą administracji. Zasady umieszczenia i czas trwania się reklamy zostaną określone w dwustronnej umowie pomiędzy reklamodawcą a Administracją Audi-Maniacs (reklamy są płatne).
Autoreklama w postach/podpisach profilu itp. jest niedozwolona i będzie skutkować usuwaniem postów reklamującego się. Dotyczy to także zachęcania do korzystania z oferowanych usług bądź towarów, kierowania do swojego tematu czy umieszczania linków do swojej strony, zarówno na tym forum, jak i stron własnych czy firmowych. Zabrania się również rozsyłania reklam przez PW, e-mail czy inny komunikator internetowy za pośrednictwem naszego Forum Audi-Maniacs
Łamanie tego zakazu spowoduje wstrzymanie, a w skrajnych przypadkach całkowite usunięcie reklamy oraz użytkownika ze strony klubowej.
Do komunikowania się reklamującego z zainteresowanym służyć będzie specjalnie w tym celu założony własny temat w dziale "Reklamy firm".


18. Zanim napiszesz nowy temat sprawdź czy już takiego nie było. Przejrzyj forum. Nie dubluj tematów.

19. Jeśli nie uda Ci się odnaleźć odpowiedzi w archiwum napisz nowy temat w odpowiednim ku temu dziale w sposób jasny, pełny i w miarę możliwości krótki.

20. Obrazki, zdjęcia należy umieszczać za pomocą darmowych hostingów generujących kody na forum. Znajdziesz takie pod adresem http://www.logosik.pl" onclick="window.open(this.href);return false; lub http://www.imageshack.us" onclick="window.open(this.href);return false; lub inne. Pomocną instrukcję jak to wklejać przedstawiono w odpowiednim dziale (Pomoc).

21. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do dodania na forum - nic nie pisz. Pamiętaj, aby usilnie nie zdobywać ilości postów. Wykrycie takiego zachowania przez administratora pozbawi Cię nie tylko wszystkich postów, ale i konta.


22. Zabrania się pisania postów kolorem czerwonym, lub innym z pominięciem czarnego z wyjątkiem zaznaczania, podkreślania istotnych i uzasadnionych fragmentów tekstu. Koloru czerwonego używać mogą jedynie moderatorzy i administratorzy forum.

23. Użytkownicy forum będący w posiadaniu skrzynek e-mail w domenie zobowiązują się do przestrzegania netykiety w posługiwaniu się nimi.
Zabrania się przesyłania pornografii, obraźliwych tekstów, oraz zawartości łamiących Międzynarodowe Prawo. W przypadku wykrycia łamania regulaminu użytkownik zostanie usunięty z forum.

24. Administracja forum ma prawo usunięcia postu, tematu, a w skrajnych przypadkach konta, oraz uruchomienie banicji.

25. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za posty pisane przez użytkowników. Nie ponosi również odpowiedzialności za oferowane towary i usługi, np. w dziale "Ogłoszenia”, oraz za zawieranie wszelkich transakcji za pośrednictwem naszego forum.

Za nie przestrzeganie regulaminu forum administratorzy/moderatorzy mają prawo przypisywania ostrzeżeń w efekcie, których konto użytkownika w kilku etapach zostaje zawieszone czasowo, zablokowane, a finalnie usunięte z uwzględnieniem banicji adresu IP.

26. W dziale pt: "Spotkania Audi Maniacs" :
a) zabrania się umieszczania w tym dziale tematów i postów nie związanych stricte z tematyką. Wszelkie tematy techniczne i inne powinny znajdować się w odpowiednim ku temu stworzonym dziale otwartej, ogólnej części forum.

27. Posty powinny być umieszczane w działach o właściwej tematyce. W przypadku niewłaściwego nazwania lub umieszczenia w niewłaściwym dziale/miejscu w/w mogą być przeniesione, zmienione lub usunięte przez administrację/moderatorów forum.

28. Moderatorzy i administratorzy mają pełne prawo moderacji działów zamieszczonych na forum.

29. Hierarchia forum:
a. Najwyższą instancją na forum sa Administratorzy. Do niego należy rozstrzyganie wszelkich sporów jak również nakładanie sankcji w postaci BANA. Administrator działa na wszystkich forach dostępnych po zalogowaniu.
b. Moderatorzy pilnują porządku w każdym z forum, na którym zostali powołani. Mogą edytować treść komentarza wpisanego przez użytkownika jak również upominać i sankcjonować za wykroczenia. Uwagi na pracę moderatorów należy kierować do Administartora.
c. Użytkownicy mogą się zgłaszać do Moderatorów w sprawach konfliktowych, a gdy to nie przyniesie rozstrzygnięcia także do Administratora. Użytkownik może edytować i usuwać treść własnych postów.

30. Zabroniona jest rejestracja i używanie na forum oraz na portalu podobnych nicków, nicków obraźliwych oraz podszywających się pod innego użytkownika lub reklamujących swoją nazwą firmy/usługi.
-Nick zarejestrowany z datą wcześniejszą jest priorytetowy i względem takiego kolejne będą usuwane lub zmieniane na inną nazwę odbiegającą od nicku priorytetowego.
-Administracja zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany nicka użytkowników tylko w wypadku naruszenia w/w postanowienia.

31. Ostrzeżenia mogą być przyznawane czasowo lub trwale, o tym decyduje Moderator, który ostrzeżenie wystawia. Wszystkie ostrzeżenia przyznawane są wyłącznie w przypadku naruszeń regulaminu lub łamania ogólnie przyjętych zasad.

Mogą być przyznane 4 stopnie ostrzeżeń:

Pierwszy stopień to po prostu ostrzeżenie.
Drugi stopień to zakaz pisania na forum, lub na jakimś dziale na dany czas.
Trzeci stopień to blokada wejścia na forum na jakiś czas.
Czwarty stopień to całkowita banicja z forum.

32. Co zrobić aby zostać Klubowiczem oraz Regulamin Klubowicza poniżej w linku:
- Link do regulaminu Klubowicza ---> Regulamin Klubowicza
- Link do tematu "Co zrobić aby zostać Klubowiczem" --> http://autka.biz/viewtopic.php?f=15&t=43" onclick="window.open(this.href);return false;


Administracja Forum zastrzega sobie jakiekolwiek zmiany w regulaminie jak również może zmienić/uaktualnić regulamin bez powiadomienia użytkownika forum.

Rejestracja w Klubie jest równoznaczna z potwierdzeniem warunków regulaminu.